ייעוץ וליווי עסקי


לרבים מהאנשים יש חלום על עסק עצמאי משלהם, על חיים ללא בוס לוחץ על הראש, על משרד משלהם, הם רואים את עצמם הבוסים שלהם ושל אחרים, הם קובעים את סדר היום. הם חולמים על עבודה בתחום האהוב עליהם כשהם אדונים לעצמם והכסף לא מפסיק לזרום...

וויתור על בדיקת כדאיות כלכלית על ידי רואה חשבון יכול לגרום לחלום להתנפץ.

כ70% מהעסקים הקטנים הנפתחים נסגרים בטווח של חמש שנים מיום הפתיחה.

יעוץ עסקי המלווה את העסק מיום הקמתו עשוי להקטין במידה ניכרת את הסיכוי לכישלון.

כצעד ראשון לפני פתיחת עסק מומלץ לפנות לרואה חשבון מקצועי אשר ייבדוק את השטח ואת הכדאיות הכלכלית של העסק.

העזרה וההכוונה מרואה חשבון אשר מכיר את הדברים מקרוב, כבר צבר ניסיון מטעויות של אחרים ויידע לעזור לך ולכוון אותך שלא ליפול במקומות המועדים לנפילה.

 

פנייה לייעוץ אצל רואה חשבון לצורך הקמת עסק חדש החל מהשלבים הראשוניים עשויה להוכיח עצמה כמשתלמת מאוד כבר בטווח המיידי. מדובר בצעד קטן שעושה את ההבדל בין עסק מצליח וומשגשג לעסק מדשדש או אף כושל.

 

משרדנו מלווה עצמאים ועסקים וערוך לתת מענה הולם לפניות בנושאים אלו. המשרד מספק ליווי מקצועי צמוד החל מבניית תוכנית עסקית, הערכת שווי ובדיקות מקיפות לכדאיות פתיחת העסק, ועד למתן ייעוץ לגבי צורת ההתארגנות המועדפת (עוסק פטור, חברה וכיוב'), ועד להקמת העסק בפועל- פתיחת תיקים ברשויות המס ובביטוח לאומי, הנהלת החשבונות, הכנת הדו"חות וכיוב'.

 

גם לאחר פתיחת העסק, ניצב בעל עסק חדש בפני התמודדויות רבות ויש לו פרטים רבים, קטנים וגדולים, שעליו להתייחס אליהם. המפגש עם רשויות המס הוא מפגש לא פשוט המצריך התמודדות עם בירוקרטיה רבה.

רואה חשבון צמוד מטפל בחלק הקשה הזה והופך אותו לפשוט וקל – הוא מנחה אותך ,עונה לשאלותיך, תוך שהוא חוסך לך את המפגש מול הרשויות כיוון שהוא זה שאחראי על כל הקשר עם הרשויות.


ייעוץ בהקמת עסק חדש כולל בין השאר:

  • כלים לניהול פיננסי נכון.
  • פתיחת תיקים ברשויות המס.
  • בדיקת כדאיות כלכלית.
  • הדרכה מלאה ומפורטת על כל צעד ושעל.
  • המלצה לצורת התארגנות – עצמאי (עוסק פטור או מורשה) או חברה בע"מ - מה עדיף / כדאי יותר.

במהלך פגישת ייעוץ ראשונית נגבש יחד את האפיון המדויק של העסק, סוגו וצורת התאגדותו.

בשלבים הבאים, משרדנו יטפל בפתיחת תיק העסק מול רשויות המס השונות, כגון: מס הכנסה, ביטוח לאומי, מע"מ וכד'.

הכנת תכנית עסקית- ליווי בהכנת תכנית עסקית לצורך קבלת אשראי.

ייעוץ עסקי שוטף- מתן ייעוץ עסקי לעסקים פעילים, הכולל הגעה לעסק, בחינה של ספרי העסק ושלפעילות העסק. בהסתמך על ניתוח מקצועי של התנהלות העסק – גיבוש המלצות לשיפורולייעול רווחיות העסק, תוך הצגת תוכנית מסודרת.

הגשת דו"חות שנתיים – בדיקת מוכנות לביקורת, ביקורת לחברות, הגשת דוחות עצמאיים.

 

ייעוץ תמחירי

כל בעל עסק / חברה צריך לעצור מדי פעם במהלך הריצה והטירוף שסביב ניהול עסק / חברה ולברר מה קורה עם החברה בפן הכלכלי ולהיעזר בייעוץ תמחירי על ידי רואה חשבון.

על בעל עסק / חברה לברר מה הכדאיות לפעילות החברה לבדוק הכנסות מול הוצאות ולראות מהי התוצאה האמיתית בסופו של חודש לעסק. רואה חשבון מקצועי הוא האיש הנכון להיעזר בו. רואה חשבון הוא דמות המהווה בעבור בעל העסק עיניים הבודקות את העבר ומביטות קדימה אל העתיד , הוא מנתח מצבים, ויש לו יכולת לראות דברים שאחרים לא רואים...

בנוסף לבדיקת ההתנהלות הקיימת, במסגרת הייעוץ נבחנות דרכים ומועלות הצעות להגדלת הרווחים ופיתוח העסק / החברה.

דבר נוסף אשר יכול להתגלות בייעוץ תמחירי ויכול לגרום לחסכון בעלויות הוא שאפשר וכדאי לשנות את הגדרת העסק / חברה (מחברה לעסק וההיפך) דבר שיחסוך בתשלום המס ובעלויות אחרות הנובעות מניהול עסק.

כאשר רוצים להיות עצמאיים ולהקים עסק נבדקות האפשרויות האם להיות מוגדרים כעסק או חברה. ישנם יתרונות הניתנים לבעלי עסק וישנם יתרונות הניתנים לבעלי חברה. כל עצמאי צריך לבחון את הדברים בהתאם לנתונים האישיים שלו ובעזרת רואה חשבון לקבוע איזו הגדרה תיתן את ההטבות המקסימאליות לעסק שהוא מקים.

לא אחת קורה שבהקמת העסק העדיפות הייתה להגדרה אחת ובמשך הזמן השתנו הנתונים ויש עדיפות להגדרה השנייה. רק בעל עסק העושה ייעוץ תמחירי על ידי רואה חשבון יכול לגלות זאת בבדיקה ולשנות את ההגדרה ובכך לחסוך כסף רב.

 

 

ייעוץ מנהלי

בעלי עסקים / חברות רבים מוציאים כספים רבים מיותרים בשל ניהול לא נכון של המקום ייעוץ מנהלי לעסק / חברה על ידי רואה חשבון יכול לחסוך המון כסף.

לפעמים לבעל העסק / חברה קשה לראות דברים שרואה חשבון אובייקטיבי המסתכל מבחוץ יכול לראות. רואה חשבון אובייקטיבי הנכנס לעובי הקורה ובודק את כל המערכת הניהולית יכול להביא לייעול המערכת, לצמצום הוצאות ולהגדלת רווחיות החברה / עסק.

רואה חשבון המתמצא בכל מערכת הכספים מתאים לבדיקה שכזו כיוון שרואה חשבון עם ראייתו הכלכלית יכול לבחון את הדברים בצורה הטובה ביותר.

משרדנו בקיא בענייני כספים ויש לו ניסיון רב בייעול מערכת וצמצום הוצאות.

ייעוץ מינהלי הוא בחינה של תפקידם של כל עובדי החברה / עסק ובדיקה מעמיקה האם התפקיד הנ"ל אכן נדרש מה תרומתו לחברה / עסק האם העובד יעיל האם אפשר לאחד כמה תפקידים תחת אותו עובד ועוד מגוון של דברים הקשורים לתפקוד החברה.

פעמים רבות בחברות לא יודעים איך להפיק מהעובדים את מירב התפוקה האפשרית דבר שגורם להפסדים רבים. בחברות / עסקים רבים יש תפקידים שנבנו לאנשים מסוימים (במיוחד בעסקים משפחתיים) אך בעצם גורמים לבזבוז מיותר של כספים, חוסר יעילות ואבטלה סמויה.

אין זה אומר שייעוץ מנהלי יביא לפיטורי עובדים ישנם פתרונות רבים להפקת מקסימום תפוקה מעובדים. ואנשים שבתפקיד נוכחי לא תורמים לחברה / עסק מאומה (אולי אפילו גורעים) בתפקיד אחר יכולים לתרום רבות לחברה / עסק בתפקיד אחר. כאשר רואה חשבון נותן ייעוץ מנהלי לעסק פעמים רבות זה נותן דחיפה לעסק ומגדיל את הרווחיות בעשרות אחוזים.